Opieka IT – profesjonalne wsparcie dla Twojej firmy

Nawet mała firma, aby sprawnie działać, potrzebuje systemu informatycznego. Stworzenie takiej infrastruktury oraz jej późniejsze utrzymanie wymaga sporych nakładów finansowych, ale koszty obsługi IT można zmniejszyć decydując się na outsourcing. Jak to wygląda w praktyce?

Outsourcing sposobem na obniżenie kosztów prowadzenia firmy

System informatyczny w przedsiębiorstwie wymaga stałego nadzoru, w przeciwnym razie nie będzie sprawnie działał, do tego pojawi się wysokie ryzyko wycieku wrażliwych danych oraz ataków hakerskich. Jedna osoba może sobie nie poradzić z obsługą całego firmowego systemu, a zatrudnienie większej liczby specjalistów poważnie obciąży budżet przedsiębiorstwa, trzeba bowiem w kosztach uwzględnić pensje, urlopy, zwolnienia lekarskie, szkolenia pracowników, zakup niezbędnego sprzętu.

IT jest często właśnie tym działem, na którym przedsiębiorca może sporo oszczędzić. Zamiast zatrudniać u siebie specjalistów wystarczy zlecić obsługę informatyczną firmie zewnętrznej, w której pracują specjaliści różnych dziedzin, dzięki czemu klient otrzymuje dostęp do wielu usług bez konieczności opłacania etatów – jest to rozwiązanie korzystne nie tylko w małej firmie, ale również w dużych zakładach. Outsourcing IT w Enicom wychodzi taniej, ale zarazem wsparcie jest na wysokim poziomie, firmowa sieć pozostaje przez cały czas bezpieczna, a w razie awarii można liczyć na błyskawiczną reakcję.

 

Czym dokładnie jest opieka informatyczna?

Zakres współpracy ustalany jest indywidualnie, dlatego płaci się tylko za te niezbędne usługi. Najczęściej firma zleca na zewnątrz administrowanie serwerami i sieciami komputerowymi, zarządzanie sprzętem biurowym i urządzeniami mobilnymi, profesjonalną archiwizację danych, usuwanie awarii, hosting, aktualizacja oprogramowania. Dodatkową usługą realizowaną przez zewnętrzne podmioty jest też produkcja dedykowanego oprogramowania oraz wdrożenia IT.

Outsourcing bez problemu można połączyć z własnym działem IT – zatrudnieni na miejscu specjaliści odpowiadają tylko za określoną część obsługi informatycznej, a resztę zadań zleca się firmie zewnętrznej. Pełna opieka informatyczna oznacza, że cały departament IT został zorganizowany na zewnątrz i odpowiada za wszystkie obszary związane z firmowym systemem informatycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 8 =