Najnowsze trendy w druku na koszulkach: co jest popularne w 2024 roku?

Właściciele agencji reklamowych oraz przedsiębiorcy coraz częściej wykorzystują nadruki na koszulkach jako efektywną formę promocji i budowania tożsamości swoich marek. Obecnie dostępnych jest wiele możliwości umieszczania nadruków na ubraniach, a każda metoda zapewnia inny efekt. Poznaj popularne techniki druku na koszulkach w 2024 roku.

Techniki druku na koszulkach w 2024 roku

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod tworzenia nadruków na koszulkach, spodniach czy czapkach. Klienci biznesowi mogą zamówić nawet niewielkie nakłady ubrań ze spersonalizowanym wzorem. Gotowe nadruki są trwałe, estetyczne i pozwolą w oryginalny sposób zaakcentować wyjątkowy charakter danej firmy.

Druk DTF

Druk DTF (Direct to Foil) polega na umieszczeniu nadruku najpierw na folii transferowej, następnie – przy użyciu prasy termotransferowej – wzór jest przenoszony na koszulki. Nadruki DTF są wykonane w kolorystyce CMYK, charakteryzują się wysoką precyzją i możliwością odwzorowania niewielkich detali. Technika polecana jest przedsiębiorstwom, które cenią sobie jakość oraz trwałość nadruku.

Sitodruk

Sitodruk wykorzystuje się najczęściej podczas produkcji personalizowanej odzieży w dużych nakładach. Co ciekawe, jest to najstarsza z metod drukowania na ubraniach, a jej korzenie sięgają czasów starożytności. Jest to tzw. malowanie szablonowe, dzięki któremu uzyskuje się wyraziste, trwałe kolory. Podczas druku można wykorzystać specjalne, puchnące farby, żeby gotowy nadruk posiadał w wybranych miejscach wypukłości.

Folia Flex i Flock

W przypadku tej techniki druku, wzory umieszcza się na odzieży za pomocą specjalnej folii Flex lub Flock. Folia Flex pozwala uzyskać nadruki, które nie odbijają światła, są wyraźne i mają żywe kolory, z kolei Flock ma specyficzną, ale przyjemną w dotyku fakturę.

Zarówno folia Flock, jak i Flex polecane są do ozdabiania ubrań roboczych, sportowych lub dodatków, jak np. bawełniane torby.

Sublimacja

Technika sublimacji dobrze sprawdza się w przypadku syntetycznych tkanin. Najpierw wzór nadruku umieszcza się na papierze transferowym z wykorzystaniem specjalnych tuszy, po czym całość przenosi się na ubrania. W tej technice wykorzystuje się również wysokie temperatury, dzięki czemu tusz przenika w strukturę materiału. W efekcie powstają nadruki o niezwykłej wytrzymałości i nasyconych kolorach.

Haft komputerowy

Haft nie jest typową metodą drukowania na odzieży, polega na wyszywaniu dekoracji na materiałach. Haft komputerowy uznawany jest za najbardziej elegancką technikę zdobienia odzieży. Koszulki z wyhaftowanymi logotypami firm lub nazwami marek świetnie się prezentują, a dekoracje są wyjątkowo trwałe.

Jak wykorzystać koszulki z nadrukami w biznesie?

Właściciele firm wykorzystują koszulki ze spersonalizowanymi nadrukami przede wszystkim jako odzież roboczą dla swoich pracowników. W ten sposób można zadbać o jednolite stroje dla zespołów zatrudnianych w punktach usługowych lub sklepach.

Koszulki z nadrukami są również oryginalnym elementem działań promocyjnych. Koszty produkcji spersonalizowanych ubrań są stosunkowo niskie, a dzięki nowoczesnym technikom druku można wykonać nawet skomplikowane projekty pełne detali. Tak ozdobione ubrania sprawdzą się jako ubrania robocze podczas eventów branżowych oraz jako upominki dla klientów.

Szukasz przedsiębiorstwa, które wykona dla Ciebie koszulki z wysokiej jakości nadrukami? Sprawdź możliwości firmy Textilio.pl, która oferuje nowoczesne techniki druku, jak druk DTF, druk cyfrowy, folie Flex i Flock oraz haft komputerowy.

Podsumowanie

Firmy gastronomiczne, korporacje oraz agencje reklamowe mogą skorzystać z możliwości spersonalizowanych koszulek z nadrukami, by promować swoją działalność i poszerzać grono klientów. Najpopularniejsze techniki druku na odzieży w 2024 roku to m.in. druk cyfrowy, druk DTF, a także haft komputerowy oraz sitodruk. Nowoczesne metody zdobienia ubrań pozwalają m.in. na uzyskanie trwałych efektów z zachowaniem drobnych detali oraz żywych kolorów nadruków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 16 =