Hale stalowe – najważniejsze zalety

Hale stalowe pełnią funkcję magazynów, centrów logistycznych, obiektów produkcyjnych, handlowych i widowiskowo-sportowych. Mogą mieć różną kubaturę, powierzchnię, obudowę, liczbę doków przeładunkowych, bram i okien, wydzielone strefy socjalno-biurowe oraz jedną lub dwie kondygnacje. Ale wybór rozwiązań, które da się w nich zastosować to nie jedyna zaleta. Co jeszcze sprawia, że wiele firm rezygnuje z budowy tradycyjnych murowanych obiektów i inwestuje w hale stalowe?

Hale stalowe powoli stają się częścią krajobrazu nie tylko dużych, lecz także średnich i mniejszych miast. Widujemy je zarówno na obrzeżach, jak i w centrach oraz w pobliżu istotnych węzłów komunikacyjnych. Dzięki temu, że mogą pełnić różne funkcje, mieć dowolne rozmiary i da się w nich zastosować nowoczesne rozwiązania, stale zyskują na popularności. Jednak firmy, które rozważają budowę obiektów o konstrukcji stalowej, biorą pod uwagę również inne atuty. Jakie?

Niskie koszty budowy

Po pierwsze, zwracają uwagę na koszty inwestycji. Budowa hal murowanych wymaga dużo większych nakładów finansowych niż postawienie hal stalowych. Stalowe hale przemysłowe, hale logistyczne czy widowiskowo-sportowe tworzy się ze stosunkowo lekkich elementów konstrukcyjnych, których koszt produkcji, transportu i montażu jest relatywnie niski. Poza tym obiekty przemysłowe stalowe są gotowe do użytku praktycznie od razu po zakończeniu prac budowlanych, co powoduje, że inwestycja bardzo szybko się zwraca.

Szybkie tempo realizacji projektów

Po drugie, hale magazynowe powstają bardzo szybko – nawet w ciągu kilku miesięcy. Tyle czasu potrzeba, żeby wybudować obiekt i oddać go do użytkowania. Często produkcja i montaż konstrukcji stalowej trwa krócej niż czekanie na wymagane pozwolenia.

W porównaniu do hal murowanych, które stawia się w rok, dwa lub więcej i których nie można wykorzystywać tuż po zakończeniu najważniejszych robót, ten okres robi wrażenie.

Możliwość rozbudowy lub przebudowy w przyszłości

Po trzecie, jeśli właściwie zaprojektuje się obiekty stalowe, w przyszłości da się je łatwo rozbudować lub przebudować – bez konieczności np. wyłączania produkcji. Hale można powiększyć albo zmienić jej przeznaczenie wtedy, gdy firma potrzebuje większej przestrzeni do przechowywania, chce włączyć kolejną linię produkcyjną lub całkowicie zmienia profil działalności. Wówczas nie musi szukać nowej siedziby, tylko wprowadza zmiany w tej, która już istnieje. Może w tym pomóc generalny wykonawca hal stalowych taki jak np. firma Commercecon: https://commercecon.pl

hale-stalowe-02.jpeg

Walory estetyczne i możliwość personalizacji

Po czwarte, inwestorzy doceniają hale stalowe za walory estetyczne i możliwość całkowitej personalizacji. Jak wspomniano we wstępie, obiekty mogą mieć różne wymiary, konstrukcje, obudowy itp., dlatego da się je w pełni dostosować do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Jeśli firma chce mieć elewacje w barwach swojego brandu, przeszkloną część biurową, antresolę wewnątrz budynku, instalację fotowoltaiczną, skomplikowany system wentylacji albo kilkadziesiąt doków przeładunkowych, to wszystko da się zawrzeć w projekcie. Taka dowolność przyczynia się do tego, że budynki o konstrukcji stalowej powstają w wielu miejscach i są wykorzystywane przez firmy z różnych branż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × trzy =