Taśmy transporterowe i siatkowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Piece piekarnicze, suszarnie, chłodnie – to zaledwie kilka miejsc, w których zastosowanie znajdują taśmy transporterowe i siatkowe. Na pierwszy rzut oka wyglądają niepozornie, ale ich rola ma niebagatelne znaczenie. Co dokładniej je wyróżnia? Jakie spełniają zadania? Dlaczego tak istotne jest odpowiednie dobranie taśmy transporterowej do potrzeb firmy?

Czym są taśmy transporterowe siatkowe?

Wiele nam mówi już sama nazwa. Taśmy transporterowe siatkowe stanowią wyposażenie transporterów. Ich szerokość zwykle nie przekracza kilkudziesięciu centymetrów, choć oczywiście wiele zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Całość ma najczęściej postać siatki. Ta może różnić się rodzajem splotu. Jego gęstość najczęściej podyktowana jest różnorodnymi wymaganiami branży, w której ma być zastosowana.

Taśma siatkowa powstaje z wysokiej jakości drutów ocynkowanych. To oznacza, że jest odporna na korozję, jak i na wilgoć, a przy tym wykazuje wysoką wytrzymałość na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, może być użytkowana w bardzo wysokich temperaturach, osiągających nawet do 1100°C. Ważną zaletą taśm widocznych w naszej ofercie, jest fakt, że każda z nich powstaje na specjalne zamówienie. Poszczególne modele jesteśmy w stanie dopasować tak, aby spełniały wszystkie oczekiwania klientów.

Gdzie taśmy siatkowe znajdują zastosowanie?

To, w jakich miejscach są wykorzystywane taśmy transporterowe, w dużej mierze ma związek z ich właściwościami. Wysoka odporność na skrajne temperatury, jak i uszkodzenia mechaniczne czy wilgoć, pozwalają na wykorzystanie taśm np. w piekarniach. Struktura siatki pozwala na równomierne wypiekanie pieczywa, a jednocześnie ułatwia jego studzenie.

Taśmy siatkowe są także chętnie wykorzystywane w rolnictwie i przetwórstwie. Szczególnie siatki o drobnych oczkach umożliwiają transportowanie, mycie i przetwarzanie owoców czy warzyw o niewielkich rozmiarach. Duża gęstość taśmy transporterowej oraz wąskie szczeliny pozwalają usprawnić proces związany z drobnymi elementami, które mogą zatykać lub zaklejać wolną przestrzeń. Taśmy eliminują ten problem. To również doskonałe rozwiązanie do pieców przelotowych do hartowania, odpuszczania i lutowania twardego, ale też do myjek, produkcji odlewów czy produktów z gumy.

Taśmy transporterowe nie tylko do przemysłu

Niewiele osób wie, że taśmy znajdują zastosowanie również w aranżacji wnętrz, jak i architekturze zewnętrznej. Ich charakterystyczna struktura znakomicie komponuje się z naturalnymi materiałami takimi jak drewno czy kamień. Stanowią dobre uzupełnienie dla produkowanych przez Dawid.pl gabionów czy siatek ogrodzeniowych, które pomogą wspólnie stworzyć bardzo nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy design otoczenia budynków mieszkalnych czy użytkowych. Ciekawą propozycję stanowią również siatki architektoniczne przeplatane specjalną taśmą barwioną. Ich zastosowanie pozwala na wykreowanie modernistycznego efektu w dowolnym odcieniu. To unikalny dodatek wykończeniowy do balustrad czy wypełnienia różnego rodzaju osłon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 14 =