Stylizatory do włosów kręconych – jak używać, by dały dobry efekt?

Stylizacja kręconych włosów bywa wyzwaniem. Jednak odpowiednio wykonana daje naprawdę spektakularne efekty! Piękne fale i loki dodają kobiecości, podkreślają kształt twarzy i sprawiają, że wyglądamy dobrze w każdych okolicznościach. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich stylizatorów do włosów.

Stylizatory do włosów – jakie składniki zawierają?

Efektywna stylizacja włosów kręconych wymaga zastosowania produktów, które w swoim składzie zwykle zawierają syntetyczne substancje utrwalające. Powlekają one loki i tworzą filtr, dzięki któremu fryzura prezentuje się atrakcyjnie – włosy zyskują nadany kształt i zachowują go przez wiele godzin.

Takie tradycyjne kosmetyki wprawdzie pomagają uzyskać pożądany efekt, jednak obciążają włosy, przyczyniają się do ich szybszego przesuszania i puszenia się. Alternatywną dla takich produktów są stylizatory do włosów kręconych oparte o składniki pochodzenia naturalnego.

W naturalnych stylizatorach do włosów znajdziesz m.in. polimery pochodzenia roślinnego, bogate w proteiny, humektanty, emolienty, a także wiele różnych ekstraktów roślinnych. W rezultacie tego rodzaju produkty nie tylko pomagają utrzymać pożądany skręt włosów, ale też je nawilżają, odżywiają, zapewniają im sypkość i jedwabistość.

Wybór naturalnych stabilizatorów do włosów kręcony to podstawa pięknego efektu. Aby jednak skorzystać ze wszystkich dobroczynnych właściwości tego rodzaju kosmetyków, trzeba nauczyć się odpowiednio je aplikować.

 

Jaki produkt wybrać?

Wiemy już, że najlepszy efekt dadzą stabilizatory do włosów kręconych od sprawdzonego producenta. Jednak oferta naturalnych kosmetyków jest szeroka. Do wyboru masz kremy, balsamy, żele, a nawet mgiełki do reanimacji loków i fal, używane doraźnie.

To ważne, jaki kosmetyk wybierasz! Każdy z nich wymaga nieco innego sposobu aplikacji. Zastosowane zgodnie z właściwą techniką zapewniają optymalny efekt na dłużej.

 

Jak używać stabilizatorów do włosów kręconych?

Sposób użycia stabilizatorów do włosów kręconych zależy od rodzaju produktu. Kremy i żele zawsze nakładaj na mokre włosy – takie, które jeszcze ociekają wodą. Opuść głowę i równomiernie rozprowadź produkt na lokach lub falach, ugniatając je w dłoniach. Pamiętaj, by nie przesadzić z ilością produktu – nadmiar kosmetyku może zepsuć efekt, a po rozpoczętej aplikacji trudno go z włosów zdjąć.

Po nałożeniu stabilizatora włosy kręcone muszą wyschnąć. Najlepiej, by wyschły naturalnie. Jeśli jednak nie masz na to czasu, użyj suszarki z dyfuzorem. Gdy już wyschną, delikatnie je ugnieć. To etap, w którym możesz użyć oleju do włosów lub serum.

Nieco inaczej aplikuje się balsamy, stosowane w celu dodania włosom objętości. Nałóż taki balsam wyłącznie na włosy u nasady – odsączone z wody. Następnie wysusz naturalnie lub z pomocą suszarki. Z kolei mgiełkę rozpyl na dłoniach, a następnie nałóż na długości włosów. Mgiełka błyskawicznie wygładzi spuszone kręcone włosy i doda im blasku!

Prawidłowo użyte stabilizatory do włosów kręconych z pewnością dadzą efekt, który chcesz uzyskać. Kluczem do sukcesu jest wybór właściwego produktu i odpowiednia technika nakładania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − siedem =