Jakie kamery do monitoringu wizyjnego wybrać dla małej firmy?

Niewielkie przedsiębiorstwa potrzebują chronić swoje mienie w taki sam sposób jak większe. Jednak ze względu na bardziej ograniczony budżet, a także mniejszą powierzchnię wymagającą ochrony, mogą zdecydować się na zupełnie inne rozwiązania. Dotyczy to zwłaszcza kamer do monitoringu wizyjnego. Która technologia najlepiej sprawdzi się w małej firmie? Przeczytaj nasz artykuł, aby się tego dowiedzieć.

Czym powinny wyróżniać się kamery do monitoringu?

Zanim przejdziemy do konkretnych przykładów, warto wspomnieć o wyróżnikach profesjonalnego sprzętu. Przede wszystkim kamery do monitoringu muszą rejestrować obraz w jakości przynajmniej Full HD. To w zupełności wystarczy w małych sklepach czy biurach.

Ponadto muszą być odporne na ataki wandali, czyli po prostu wytrzymałe na urazy mechaniczne. Nigdy nie można być pewnym, czy nie staną się obiektem naruszenia – zwłaszcza podczas próby włamania. Jeśli zamierzasz monitorować nie tylko wnętrze budynku, ale też jego okolicę, zainwestuj w kamery odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Kamery analogowe do monitoringu

W niewielkich przedsiębiorstwach dużą popularnością cieszą się tradycyjne rozwiązania. Mowa o kamerach analogowych, które wyróżniają się niską ceną zakupu oraz bardzo dobrą jakością obrazu. To właśnie z tego powodu tego typu technologia jest wciąż rozwijania i chętnie wybierana wśród klientów. Należy jednak wspomnieć, że kamera analogowa wymaga okablowania, co nieco zwiększa ogólny koszt, ale też sprawia pewne problemy przy montażu. Ponadto jej obsługa wymaga nieco doświadczenia i znajomości menu OSD. Niemniej to wciąż bardzo korzystny wybór dla małych firm.

Zestaw kamer bezprzewodowych do monitoringu

Stosunkowo małe biznesy powinny zwrócić uwagę na technologię Wi-Fi. Taki zestaw kamer bezprzewodowych jest praktycznie bezproblemowy w montażu i obsłudze – wystarczy telefon z systemem Android/iOS. Zapewnia wysoką rozdzielczość oraz szeroki kąt widzenia. Na dodatek urządzenia cechują się niewielkimi rozmiarami, przez co są dyskretne. Ich cena jest wyjątkowo korzystna, a brak konieczności poprowadzenia kabli jeszcze bardziej zmniejsza ogólny koszt systemu.

Jakie kamery wybrać?

Jeśli staje się przed wyborem kamer analogowych i Wi-Fi, zdecydowanie lepiej zainwestować w te drugie. Są nie tylko tanie, ale dużo prostsze w obsłudze, a przy okazji mniejsze. Dzięki temu będą stanowić bardzo dobre zabezpieczenie mienia oraz pracowników. Zwłaszcza że obsługują kilka przydatnych systemów, takich jak detektor ruchu czy noktowizor.

Gdzie kupić kamery do monitoringu wizyjnego?

Niezależnie od wyboru technologii należy zwrócić szczególną uwagę na jakość zakupywanego sprzętu. Powinien on być niezawodny i wytrzymały na uszkodzenia, a także pozwalać na rejestrację wysokiej jakości obrazu (co najmniej Full HD). Wobec tego polecamy kilka profesjonalnych marek: HikVision, Ezviz i Imou. Znajdziesz je w ofercie sklepu Noxel w atrakcyjnych cenach. Zachęcamy do przyjrzenia się jego asortymentowi oraz kontaktu ze specjalistami, którzy doradzą wybór najkorzystniejszego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =