Budujesz dom albo robisz remont? Sprawdź, co zrobić z odpadami

Recykling odgrywa coraz większą rolę w naszej codzienności. Gdyby nie możliwość ponownego wykorzystania śmieci, mielibyśmy dziś ogromne problemy z zalegającymi na całym świecie hałdami śmieci. A jak segregować odpady budowlane? Czy wrzucimy je do tego samego kontenera co odpady komunalne?

Przepisy regulujący odbiór odpadów komunalnych wyróżniają sytuację, w której mieszkańcy danego miasta czy gminy generują odpady wskutek przeprowadzania remontu czy budowy nieruchomości. Wówczas inaczej niż w przypadku odpadów komunalnych czy jeśli chodzi o odbiór odpadów przemysłowych, obowiązują osobne przepisy. Co warto o nich wiedzieć i gdzie składować gruz?

Zagospodarowanie odpadów komunalnych z placu budowy

Gospodarowanie odpadami komunalnymi należy do obowiązków miasta bądź gminy. Umowę na odbiór odpadów lokalne władze podpisują z wybraną firmą, która dba o wywóz śmieci każdego rodzaju, także wywóz odpadów budowlanych. Żeby jednak ustalić z zakładem gospodarki komunalnej np. termin odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych, czyli chociażby placu budowy, trzeba dopasować się do ZGK. Tymczasem odpady przemysłowe takie jak gruz, płytki ceramiczne, płyty kartonowo-gipsowe czy dachówki nie mogą trafić do kontenera, do którego na co dzień wyrzucamy odpady zmieszane. Właściciele nieruchomości niezamieszkałych czy osoby, które przeprowadzają remont, muszą wiedzieć, jak segregować takie odpady. Gdzie najlepiej zwrócić się, jeśli chcemy działać zgodnie z zasadami uwzględnionymi w regulaminie utrzymania czystości?

Wywóz gruzu poprzez wynajem kontenerów

Tam, gdzie powstają odpady komunalne, których nie można wyrzucić do standardowych kontenerów, potrzebne jest specjalne miejsce do składowania śmieci. Obowiązkiem właścicieli nieruchomości jest zatem nie tylko wywóz gruzu, ale również zapewnienie odpowiednich metod przechowania śmieci przed odbiorem odpadów. W utrzymaniu czystości mogą pomóc firmy, które specjalizują się w wynajmie kontenerów na gruz oraz wywozie odpadów. Wystarczy wejść na stronę https://zamow-kontener.pl/ i poznać szczegóły oferty. Dlaczego specjaliści od przetwarzania odpadów to dobry pomysł? Do najważniejszych zalet, jakie zapewniają usługi porządkowe można zaliczyć:

  • dostarczenie na miejsce budowy bądź remontu odpowiedniego kontenera, w którym można zgodnie z prawem składować kilka rodzajów odpadów.
  • prosty system sprzątania, polegający na składowaniu śmieci w kontenerze.
  • po zakończeniu prac bądź zapełnieniu kontenera następuje odbiór odpadów od firm bądź osób prywatnych.
  • specjaliści wywożą odpady w przeznaczone do tego miejsce, zachowując najwyższe standardy w zakresie recyklingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 15 =