Kroki do uzyskania pożyczki pod zastaw działki – co musisz wiedzieć?

Czy wiesz, że przy dobrym biznesplanie możesz uzyskać dofinansowanie swojej działalności nawet w 2 dni? Sposobem na zdobycie dodatkowych środków w krótkim czasie jest pożyczka pod zastaw działki. Dzięki zabezpieczeniu w postaci gruntu tego typu kredyty są przydzielane szybciej i nie wymagają przedstawienia złożonej dokumentacji wraz z historią BIK. Dlatego stają się atrakcyjnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców z mniejszą zdolnością kredytową. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, co zrobić, aby otrzymać dofinansowanie i z łatwością je spłacić.

Co musisz zrobić przed złożeniem wniosku o pożyczkę pod zastaw?

To prawda, że kredyt pod grunty jest łatwy do uzyskania i nie wymaga tak wielu formalności. Nie oznacza to jednak, że powinieneś rezygnować z przygotowania planu inwestycji lub symulacji zysków i strat. Tego typu pożyczka pod zastaw działki ma wiele zalet: pozwala na zdobycie dużej kwoty pieniędzy, zwykle ma niższe oprocentowanie niż kredyty niezabezpieczone, a ponadto nie wymaga sprawdzania zdolności kredytowej ani historii BIK. Warto jednak pamiętać, że zaległości w spłatach mogą wiązać się z utratą nieruchomości. Dlatego przed wysłaniem wniosku zastanów się, na co przeznaczysz dofinansowanie, w jakich ratach możesz je spłacać i na jak długi czas planujesz się zapożyczyć.

Kroki do uzyskania kredytu pod zastaw gruntów — jak szybko zdobyć pozytywną decyzję?

Pierwszym krokiem po zdecydowaniu o pożyczce jest znalezienie godnej zaufania firmy, która zaproponuje Ci korzystne warunki umowy. Podczas poszukiwań najlepszej oferty pod zastaw działki zwróć uwagę na takie czynniki jak:

  • wysokość oprocentowania,
  • okres spłat,
  • prowizja,
  • warunki zabezpieczenia pożyczki,
  • obecność notariusza,
  • możliwość wcześniejszego uzyskania projektu umowy.

Tego typu kredyt pod zastaw działki oferuje między innymi firma Smartvest, która zapewnia przedsiębiorcom elastyczne warunki umowy i podpisuje dokumenty w obecności notariusza. Dzięki temu zyskujesz pewność, że Twoje nieruchomości będą dobrze zabezpieczone.

Po wyborze firmy złóż wniosek o kredyt. Zwykle możesz zrobić to telefonicznie, online lub osobiście w siedzibie firmy. Wypełniając formularz, podaj swoje dane osobowe, dane firmy, kwoty i cel, na jaki będzie przeznaczona pożyczka pod zastaw, a także informacje dotyczące działki. Warto również przygotować dokumenty potwierdzające Twoją tożsamość. Decyzja o przydzieleniu środków finansowych zapada zazwyczaj w ciągu kilku dni, a niekiedy nawet godzin. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku podpiszesz umowę finalizującą kredyt i otrzymasz pieniądze przelewem lub w gotówce.

Podsumowanie

Pożyczka pod zastaw działki to szybki sposób pozyskania dodatkowych środków finansowania firmy. Tego typu kredyt pozwala na rozwój nowych przedsiębiorstw lub inwestycję w produkty, które przyciągną nowych klientów. Przed złożeniem wniosku warto jednak przygotować biznesplan i przeprowadzić symulację wydatków. Duże znaczenie ma również wybór godnej zaufania firmy, która udzieli Ci pożyczki na dobrych warunkach i w obecności notariusza.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 12 =